128x361
128x361
128x36x1

Koronavirüs Salgını Sırasında Evde Aktif Kalın!

Fiziksel olarak aktif olmak kasları, kalbi ve akciğerleri çalıştırır ve hastalık risklerini azaltır. Üstelik bu yararlar sadece düzenli egzersizle değil, gün boyu aktif olmakla da kazanılabilir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) COVID-19 salgını nedeniyle evde kaldığımız bu günlerde, tüm sağlıklı yetişkinler için günde 30 dakika, çocuklar içinse günde 1 saat fiziksel aktivite yapılmasını öneriyor. O halde haydi #EvdeKal ama hareketli kal! Detaylar için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz..128x36x1

Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil’den Koronavirüse Karşı Önlemler!

Harvard Üniversitesi Sabri Ülker Metabolik Araştırmalar Merkezi Başkanı, Sabri Ülker Vakfı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil; “Türkiye’de sıkı bir izolasyon dönemine geçilmesi yerinde bir karar ancak tüm ülke çapında uygulanırsa önümüzdeki fırsat penceresi açık kalır”. Prof. Hotamışlıgil koronavirüs salgınındaki son durumu ve salgına karşı mücadelede alınması gereken önlemleri değerlendirdi. Okumak için tıklayınız.

128x36x1

Stres Altındayken Yemek Ölçülerine Dikkat!

Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde pek çok kişinin yaşadığı doymama hissi ile daha fazla yemek yeme isteğinin bilimsel bir açıklaması var. Rutin yaşantımızdaki ani değişiklikler nedeniyle vücudumuz kronik strese maruz kalıyor. İnsanların çoğu da stresli olduklarında daha fazla yemek yiyor. Evde kaldığımız sürede stres yönetimi ve kilo kontrolümüzü nasıl sağlayabiliriz?

128x36x1
128x36x1

Evde Kal, Bol Bol Kitap Oku! Çocuklar için içinde bulunduğumuz bu süreci kitap okuyarak geçirmek hem eğlenceli hem de faydalı bir aktivite. O halde hemen laboratuvar gözlükleri takılsın, önlükler giyilsin ve Sabri Ülker Vakfı Yayınları’ndan yeni çıkan “Acayip Bilim ve Eğlenceli Deneyler” serisi okunsun! Bu yolculukta sıkıcı işlere yer yok çünkü bu kitapların hepsi birbirinden eğlenceli!

128x36x1

Yemekte Denge Eğitim Projesi kapsamında öğrencileri fiziksel aktiviteye teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen Aktif Yaşıyoruz Modülü için Yemekte Denge web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

128x36x1

İçinde bulunduğumuz COVID-19 salgını sebebiyle bağışıklık sistemimizi her zamankinden daha yüksek tutmak oldukça önemli. Peki, bağışıklık sistemini destekleyen C vitamini ve protein hangi besinlerde yüksek miktarda bulunur? Gelin, birlikte inceleyelim.

128x361
30x30x2   30x30x1   30x30x3   30x30x4

sabriulkervakfi